Wykonanie Drewnianych Schodów
Pomiary i wycena

Najprostszym sposobem na otrzymanie wyceny jest przesłanie tzw. rzutu schodów czyli widoku z góry. Rzut schodów powinien posiadać naniesione wymiary stopni. Dodatkowe informacje potrzebne do wyceny to:

1. gatunek drewna.
2. rodzaj powłoki zabezpieczającej (olej, lakier).
3. opcja barwienia.
4. miejscowość w, której odbędzie się montaż
5. charakter/styl zarówno schodów jak i balustrady.
6. mile widziane jest także przesłanie zdjęć klatki schodowej.

Wspomniany rzut może być wykonany odręcznie i wysłany w formie skanu, lub jako projekt domu gdzie są widoczne schody. Rysunek z lewej strony prezentuje przykład odręcznie wykonanego rzutu schodów:

W celu uzyskania precyzyjnej wyceny zapraszamy do kontaktu z nami i umówieniu się na pomiary. Bardzo ważny jest fakt, iż pomiarów dokonuje osoba, która w późniejszych etapach bezpośrednio zajmuje się wykonywaniem schodów lub innych zamówionych produktów z drewna. Daje to Państwu pewność rzetelnie wykonanych pomiarów, a co za tym idzie dokładnej wyceny i sprawnie wykonanej usługi.

Podczas wykonywania pomiarów często okazuje się, że betonowa konstrukcja schodów ma błędy w postaci różnic w wysokościach stopni. Ponieważ po schodach chodzimy "na pamięć" ważne jest, aby wysokości stopni były jednakowe, dlatego w razie potrzeby oferujemy przeprowadzenie korekt betonu tak, aby w efekcie schody były wygodne i bezpieczne.